Torunn Tofteng og Svein-Erik Bakke løp Boston Marathon
Postet av Olav Engen den 22. Apr 2025
Torunn Tofteng og Svein-Erik Bakke avsluttet påsken med å løpe Boston Marathon sammen. Torunn er jaggu heldig som har sin egen fartsholder og altmuligmenn på en del av konkurransene sine. De kom hånd i hånd i mål etter 3:59:05.
Nedenfor kan du lese hva Torunn syntes om løpet.
Med dette løpet har de begge fullført Six start Finishers (Tokyo, Boston, London, Berlin, Chicago og NYC. Six Star Finishers Hall of Fame
Se også kondis.no: 55 norske løpere fullførte i årets utgave av Boston Marathon, som ble vunnet av to kenyanere.
Torunn skriver på facebook:
Wow. Jeg klarte det. Vi klarte det. Jeg er kjempefornøyd. Det gikk mye bedre enn jeg kunne drømme om.
De første 8 km løp vi i kø. Så løsnet det litt. Så trynet jeg skikkelig etter 30 km, sånn at jeg nesten trodde det var game over. Svein fikk meg opp og i gang igjen. Ta smerten etterpå sa han. Bruk endorfinene positivt sa han videre. Spy hvis du må sa han. La oss komme oss videre. Og så kom det seg etter noen km.
Det er nok den hardeste maratonløypa jeg har løpt. Så mange bakker opp og ned. Stolt over at jeg klarte å løpe alle bakkene, inkl. berømte Heartbreak Hill. Veldig mange hyggelige kommentarer og heiarop på løpeskjortene våre.
Jeg var helt borte på slutten, men fy søren hvor stolt jeg er.
Takk Boston for et minne for livet.
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.
Siste fra Olav Engen

Tommy Bakke fullførte Bergen City Marathon
28.04.2025