Ragnhild løp i tidenes første maraton i Libya
Postet av Olav Engen den 14. Feb 2026

Ragnhild på nye eventyr, det har etter hvert blitt mange av dem. Denne uken har hun vært i Libya og løpt det første maratonløpet i landet.
AI hjalp oss med denne infoen:Den første Leptis Magna-maratonen ble arrangert i februar 2026 (Libya Challenge) som en unik historisk løpeopplevelse. Løpet foregår inne i den bevarte romerske ruinbyen Leptis Magna ved Middelhavskysten. Arrangør er Z Adventures i samarbeid med lokale myndigheter, og det tilbys pakker som inkluderer guiding, sikkerhet og overnatting.
- Dato: 11.-14. februar 2026 (første utgave).
- Sted: Leptis Magna, Libya (UNESCO-verdensarvsted).

Bilde fra arrangørens Instragram-side
Bilde fra arrangørens Instragram-side. Ragnhild lengst til høyre.
For øvrig deltok cirka 40 personer i dette løpet, og vi var den største turistgrupper i Libya siden 2011. Libya er et av landene med svært få turister.

Ragnhild: Jeg tror ikke jeg skal skrive hva jeg egentlig tenker om denne episke medaljen, men jeg var misunnelig på gutta. Ikke tror jeg at dette øker antall kvinner i sport i Libya.

Ragnhild: Overraskende nok fikk jeg ennå en medalje for 2 plass i kvinner veteraner..
Kommentarer
Logg inn for å skrive en kommentar.