Tusen takk! 114 000 kroner i grasrotmidler på 12 år, 18 000 i 2020.

Postet av Olav Engen den 23. Jan 2021


Grasrotandelen fra Norsk Tipping bidrar med millioner til norske klubber hvert år. Romerike Ultraløperklubb har også helt siden etableringen i 2009 mottatt midler gjennom denne ordningen - totalt 114 tusen kroner - takket være at mange av dere (eller familie, venner mv) spiller på Norsk Tippings spill og har registrert klubben vår som grasrotmottager.

Siste år var det 43 spillere som hadde registrert Romerike Ultraløperklubb som grasrotmottager. Totalt fikk vi overført 18 200 kroner fra Norsk Tipping, nest mest i klubbens historie.


Er du kunde hos Norsk Tipping på et eller annet spill? Da kan du uten at det koster deg mer enn litt jobb med å registrere deg, sørge for at 7% av omsetningen tilfaller klubben i ditt hjerte. Kanskje også en venn eller slektning kan gjøre det samme?

Kanskje er det Romerike Ultraløperklubb, kanskje en annen klubb du vil støtte.. Uansett bør du registrere din Grasrotklubb som på den måten får et kjærkomment økonomisk bidrag.

Grasrotandelens hjemmeside kan vi lese:
Du må være kunde hos Norsk Tipping for å bli grasrotgiver. Du kan tilknytte deg en grasrotmottaker hos en av våre kommisjonærer eller logge deg inn på nettsiden vår. Du kan søke på grasrotmottakere her. Søk opp ønsket grasrotmottaker og velg "tilknytt". Du kan når som helst bytte grasrotmottaker.

Her kan du registrere klubben - og se status på antall spillere og generert bidrag:
Grasrotandelen 9938881090 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline