Romerike Ultraløperklubb

Romerike Ultraløperklubb

Ecotrail Oslo: 2. plasser til Henriette og Louise, Sondre nr 7 og Simen nr 8

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 24. Mai 2016

Så langt vi har funnet i resultatene var det imponerende 57 løpere fra klubben som fullførte en av de to ultradistansene i Ecotrail Oslo 21.mai. Det er klubbrekord for antall fullførende i samme ultraløp.

Simen Rustad i målområdet etter å ha løpt inn til 8. plass i herreklassen på 80 km (foto:Olav Engen).

Henriette - uten synlig startnummer - på Kyststien med mindre enn ei mil igjen til mål
(foto: Bjørn Hytjanstorp).


Se også stor reportasje og mange bilder på kondis.no
- Det var undertegnede som var i målområdet for kondis.no - og selv om "oppdraget" kostet meg en start på 45 km ble det en veldig fin dag - ikke minst er det veldig hyggelig å treffe så mange fra klubben.


Ni løpere i Topp 20

Vi fikk mange glimrende plasseringer med 8 løpere på Topp20-listene. På 80 kilometer imponerte Henriette Brynthe nok en gang med å løpe inn til 2. plass på en tid bare tre av herreløperne våre matchet.

Simen Rustad var best av herreløperne våre på 8. plass, og nå gleder han seg til NM terrengultra i Hornindal Rundt. Eivind Gjøystdal ble nummer 11, nyinnmeldte Atle Bjørnerud nr 14 og Anders Lindell nummer 20. Vi hadde hele 13 løpere i topp 100 i herreklassen.

Simens blogg etter løpet: To steg fram



Atle kom i mål til 14. plass og intervjues her av Svein Halvor Moe (foto: Olav Engen).



En veldig godt fornøyd Anders etter løpet (foto: Olav Engen).


På 45-kilometeren kom"asfaltløperen" Louise Skak inn til en flott 2. plass. - En 2. plass i dag er MEGET overaskende. Jeg kan jo ikke løbe på andet en asfalt, skriver hun på FB. En annen flatløper" Hilde Johansen kom på 16. plass.

På herrenes 45-kilometer kom Sondre Amdahl på 7. plass, noe han var fornøyd med så kort tid etter Hammer Trail-seieren. Gøran Rasmussen Åland ble nr 17, og valgte kortløypa som oppvarming til årets store mål; Lofoten Ultra Trail 100 miles.



Louise er nesten i mål (foto: Olav Engen).

Hilde løper inn til 17. plass (foto: Olav Engen).



Sondre var like opptatt av de han er treningsveileder for - som av egen innsats etter målgang
(foto: Olav Engen).


Gøran var strålende fornøyd med oppkjøringa til Lofoten Ultra Trail der han skal løpe 100 miles på hjemmebane (foto: Olav Engen).


KLUBBENS LØPERE: (...noen som mangler?)

Menn 80 km:
8Simen Ellingsen Rustad (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB07:19:31
11Eivind Gjøystdal (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB/NORCO07:26:08
14Atle Bjørnerud (NOR)HEMING07:37:34
20Anders Lindell (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB07:48:19
34Øistein Schmidt Galaaen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB08:07:29
58Thomas Bruusgaard (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB08:32:30
64Leif Abrahamsen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB08:43:36
73Frode Hansen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB08:49:59
79Helge Eide (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB08:51:05
85Tore Mortensen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:00:08
87Tor Idar Lillekroken (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB / FOL09:01:46
94Asgeir Hjorthaug (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:06:00
98Harald Sverdrup-Thygeson (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB / CSC09:09:33
99Glenn Kristiansen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:09:34
107Kristoffer Barbøl Vikebak (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:15:44
117John Lund (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:26:43
123Eirik Sandsten (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:29:36
141Ragnar Øien (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:38:41
150Helge Reinholt (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:44:43
152Arne Martinus Lindstad (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:45:03
161Morten Granli (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB09:51:50
171Stian Løkken (NOR)LØPEMANN.NO / ROMERIKE ULTRALØ10:04:33
173Knut Ivar Paalsrud (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB10:04:51
183Einar Iversen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB10:13:29
190Harald Krogh (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB10:23:55
202Daniel Salvesen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB10:45:20
226Gregor Gucwa (POL)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB11:25:05
227Stian Heimsvik (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB11:25:53
234Jon Henie (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB11:41:22
235Even Nedberg (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB11:46:21
238Frode Øyberg (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB11:46:46
268Ottar Røed (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB13:54:02
Per-Einar RothDNF
Kvinner 80 km:
2Henriette Brynthe (NOR)SARPSBORG SK07:50:35
32Monica Strand (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB10:22:10
51Anne Britt Bringedal (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB12:37:58
53Lise Lysfjord Pettersen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB13:04:59
Menn 45 km:
7Sondre Amdahl (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB/ALTRA03:35:35
17Gøran Rasmussen Åland (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB03:50:07
45Andreas Gossner (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB04:16:32
60Thomas Stordalen (NOR)RØA IL04:24:49
76Geir Andersen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB04:31:43
219Vidar Log Samuelsen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:35:52
233Runar Thorstensen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:45:03
248Gunnar Fæhn (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:51:37
271Kåre Finstad Lona (NOR)ROMERIKEULTRALØPEKLUBB/NVIO06:03:05
289Einar Cyvin (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB06:29:27
310Kent Hertaas Hertaas (NOR)ROMERIKE ULTRALØPER KLUBB07:40:44
Sebastian HernandezDNF
Kvinner 45 km:
2Louise Skak (DEN)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB04:07:57
16Hilde Johansen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB04:39:32
47Jane Nilsen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:18:15
53Karianne Ekern (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:22:21
63Mariann Langås (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:33:21
73Tanja Christense Gudbrandsen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:42:49
74Marianne Følling (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB05:43:36
94Tone Øksenvåg (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB06:10:52
98Ragnhild Audestad (NOR)EUS/ ROMERIKE ULTRALØPEKLUBB06:15:22
123Tone Yvonne Boye Killengreen (NOR)ROMERIKE ULTRALØPERKLUBB / EKE07:34:47





Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.