Romerike Ultraløperklubb

Romerike Ultraløperklubb

Favorittseire i Romeriksåsen på langs 2015

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 29. Jun 2015


Vinnerne Erik Sagvolden og Rita Nordsveen (foto: Marit Bjerknes)

Førsteutgaven av Romeriksåsen på langs ble vunnet på svært sterke tider av Erik Sagvolden (4:00:31) og Rita Nordsveen (5:03:32).

93 av 97 løpere fullførte løpet som nok hadde en tyngre trasè enn de fleste hadde ventet. Sen vår og mye nedbør har gjort løypa våtere enn normalt for årstiden, men løpsdagen var det lettskyet og oppholdsvær og noen få regndrypp da også. Vi har fått mange hyggelige tilbakemeldinhger på arrangementet og gleder oss tilå utvikle løpet ytterligere i 2016 - da også med matstasjoner underveis. Så langt vi erfarer var det knapt nok feilløping i RPL, det er vi svært fornøyd med.


315 redigerte bilder er lastet opp til "Imageshop"... vi tror de viser samtlige deltagere:
Klikk på første bilde så du får opp dataarket, klikk deretter på bildet en gang til så det blir stort. Deretter kan du bla gjennom bildene i stort format.

Resultater RLP50 2015

På resultatlinken ovenfor finner du tre ark/lister, ett med totalresultater, ett med resultater pr kjønn og ett med klassevis resultater.


Topp 3 herrer: Vegard Brun Saga (3) Erik Sagvolen (1) og Endre Garborg (2)
Topp 3 kvinner: Tina Moen (2), Rita Nordsveen (1) og Helen Martinsen (3)

Even Nedbergs blogg: Romeriksåsen på langs 2015: En tung dag på jobben
Martit Haraldsens blogg: Romeriksåsen på langs - 50 tøffe, tøffe kilometer

Oppdatert PM / Løperinformasjon - sendt til alle påmeldte 25. juni

RESULTATER:

Plass Navn Klubb/Lag/Bedrift Nasjon Tid Klasse
KVINNER:
1 Rita Nordsveen FIK Orion NOR 5:03:32 40-44
2 Tina Moen Sport1 NOR 5:07:47 23-34
3 Helen Martinsen Gular NOR 5:33:57 40-44
4 Guro Skjeggerud Romerike Ultraløperklubb NOR 5:39:28 40-44
5 Ninette Banoun Sk Vidar NOR 5:53:01 50-54
6 Victoria Engebretsen Sportsklubben Rye NOR 6:00:54 23-34
7 Ingvill Fauske Sagstua NOR 6:16:50 35-39
8 Miriam Delphin Romerike Ultraløperklubb NOR 6:18:23 45-49
9 Line Tresselt Rud Pedersen NOR 6:22:18 23-34
10 Beathe Bakken Jevnaker NOR 6:27:09 23-34
11 Marit Haraldsen Oslo NOR 6:28:45 35-39
12 Randi Frøyland Kjus Leirsund IL NOR 6:34:25 45-49
13 Kristin Husby Laksevåg TIL NOR 6:39:08 50-54
14 Yvonne Olstad Bærums Verk NOR 6:46:06 35-39
15 Åshild Nilsen 24fitclub Tromsø sentrum NOR 6:46:14 45-49
16 Maj Wennberg Østre Gausdal NOR 7:07:46 45-49
17 Cecilie Longva Igesund Oslo NOR 7:17:32 35-39
18 Anne Sverdrup-Thygeson Fjellhamar NOR 7:25:23 45-49
19 Bente Mjøs Nittedal NOR 7:25:59 35-39
20 Monica Strand* Romerike Ultraløperklubb NOR 7:44:00 45-49
21 Monica Røsler Driv IL NOR 8:11:24 35-39
22 Tone Øksenvåg Team Pay NOR 8:16:45 40-44
23 Randi Håkensen Romerike Ultraløperklubb NOR 8:18:16 55-59
24 Kerstin Karlsson Ahus Bil SWE 8:19:36 45-49
25 Raquel Galetto-Plascencia Tannlegebislett NOR 8:29:06 40-44
25 Gro Fossum FemiRoma 2014 NOR 8:29:06 45-49
27 Elise Harbitz-Rasmussen Oslo NOR 9:28:10 23-34
28 Elisabeth Opsahl Årnes NOR 9:29:10 50-54
29 Edna Brun svelvik NOR 10:38:50 45-49
- Anita Øy Romerike Ultraløperklubb NOR DNF 35-39
- Lise Lysfjord Pettersen Jar Bootcamp NOR DNF 40-44
MENN:
1 Erik Sagvolden Laidback Consulting NOR 4:00:31 23-34
2 Endre Garborg Vollen NOR 4:17:15 23-34
3 Vegard Brun Saga Laidback Consulting NOR 4:19:54 23-34
4 Åke Fagereng Les Croupiers R.C. Cardiff NOR 4:29:02 23-34
5 Tom Andre Henriksen Røyken NOR 4:40:19 23-34
6 Kristoffer Lamøy Åsen IL NOR 4:40:25 20-22
7 Ola Skatvedt NTNUI NOR 4:46:51 23-34
8 Jon Ivar Tjernshaugen Varteig IL NOR 4:47:06 40-44
9 Tor Treffen Ditt Tempo NOR 5:03:32 50-54
10 Erik Sollien G-Sport NOR 5:19:18 23-34
11 Arne Martinus Lindstad Romerike Ultraløperklubb NOR 5:19:27 40-44
12 Stig Olav Rognstad Sørbråten IL NOR 5:20:32 40-44
13 Trym Rostad Gjerdrum NOR 5:24:55 23-34
14 Erik Engblad Sørbråten IL NOR 5:28:05 23-34
15 Tom Johannessen Fet Skiklubb NOR 5:33:14 45-49
16 Terje Størset Nittedal Triathlonklubb NOR 5:36:50 45-49
17 John Lund Romerike Ultraløperklubb NOR 5:48:22 50-54
18 Kenneth Antonsen SK Rye - Mondelez International NOR 5:52:24 40-44
19 Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb NOR 5:55:28 40-44
20 Jaakko Mikkonen Nittedal IL FIN 5:56:30 35-39
21 Asgeir Hjorthaug Romerike Ultraløperklubb NOR 5:59:27 40-44
22 Anders N. Wik Syvde IL NOR 5:59:48 35-39
23 Raik Manz Hvalstad GER 5:59:52 35-39
24 Svein-Tore Nilsen Kristiansand løpeklubb NOR 6:02:37 45-49
25 Åge Kirkestuen Roterud IL Ski NOR 6:07:45 35-39
26 Harald Sverdrup-Thygeson Romerike Ultraløperklubb NOR 6:08:05 60-64
27 Svein Stranddal Gjerpen I F NOR 6:08:06 60-64
28 Roberto Plascencia Tannlegebislett MEX 6:11:35 40-44
29 Helge Reinholt Romerike Ultraløperklubb NOR 6:16:07 45-49
30 Oddvar Fauske Veldre NOR 6:16:52 65-69
31 Vidar Fjelltun Romerike Runners NOR 6:21:48 40-44
32 Eivind Vesterkjær Oslo NOR 6:23:18 50-54
33 Håkon Rekstad Romerike Ultraløperklubb NOR 6:28:45 45-49
34 Arne Petter Omholt T-Rank BIL NOR 6:31:28 45-49
35 Glenn Kristansen Romerike Ultraløperklubb NOR 6:35:32 35-39
35 Pål Sander Iversen Holmestrand Ultraløperklubb NOR 6:35:32 35-39
37 Carsten Stævne Bech Løvenstad DEN 6:42:20 40-44
38 Daniel Salvesen Romerike Ultraløperklubb NOR 6:44:18 40-44
39 Even Nedberg Romerike Ultraløperklubb NOR 6:46:06 35-39
40 Atle Nielsen Lapu IL NOR 6:52:49 23-34
41 Frode Øyberg Romerike Ultraløperklubb NOR 6:58:29 35-39
41 Runar Thorstensen Romerike Ultraløperklubb NOR 6:58:29 40-44
43 Eivind Aakre Holmestrand ultraløperklubb NOR 7:02:36 45-49
44 Hans Ole Hansen Seige Menn NOR 7:13:49 45-49
45 Jan Kristensen Telenor BIL NOR 7:16:23 55-59
46 Kim Kroken Oslo NOR 7:17:32 23-34
47 Fridtjof Saether Team Chrome NOR 7:20:55 23-34
47 Gaute Gunleiksrud Holmestrand Ultraløperklubb NOR 7:20:55 40-44
49 Raymond Halvorsen Slattum NOR 7:25:59 35-39
50 Gunnar Mikal Naas Team Ulrik NOR 7:38:05 35-39
51 Bjørn Hytjanstorp Romerike Ultraløperklubb NOR 7:44:23 45-49
52 Stian Rønning Toten-Kranken CK NOR 7:58:45 35-39
53 Wieslaw Adamek Fredrikstad NOR 8:06:09 50-54
54 Gregor Gucwa Romerike Ultraløperklubb POL 8:11:24 40-44
55 Gunnar Fæhn* Romerike Ultraløperklubb NOR 8:13:39 65-69
55 Olav Engen* Romerike Ultraløperklubb NOR 8:13:39 65-69
57 Jan Eriksson Årjängs IF SWE 8:19:56 45-49
58 Harald Borthen Singstad Romerike Ultraløperklubb NOR 8:27:55 50-54
59 Jahn Thomas Lind Ull/Kisa IL NOR 8:35:06 35-39
59 Nils Vegar Allergodt Nordkisa NOR 8:35:06 35-39
59 Bjørn Thomas Kleven Nannestad NOR 8:35:06 40-44
62 Kent Hertaas Romerike Ultraløperklubb NOR 9:28:10 45-49
63 Ragnar Nygård** Romerike Ultraløperklubb NOR 10:39:23 45-49
63 Erik Nossum** Romerike Ultraløperklubb NOR 10:39:23 60-64
- Erlend Wiig Team Burgeretterpå NOR DNF 23-34
- Robert Hansen Hytteplan Sport NOR DNF 40-44
* arrangørløp
**sluttpatrulje



Kommentarer

0 Kommentar

Logg inn for å skrive en kommentar.

Powered by: Bloc