Romerike Ultraløperklubb

Romerike Ultraløperklubb

2. plasser til Steffen Brufladt og Eirik Gundersen i Ecotrail Oslo

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 31. Mai 2019

Romerike Ultraløperklubb stilte med hele 46 løpere på ultradistansene i årets Ecotrail Oslo som ble arrangert i flott løpsvær lørdag 25. mai. 40 fullførte, og i herreklassene fikk vi 2. plass til Steffen Brufladt på 80 km og Eirik Gundersen på 50 km.

Eirik på pallen, fornøyd med 2. plass. (Arrangørfoto)

Steffen på pallen sammen med vinner Ola Skatvedt (fra Romerike!)

Også i kvinneklassene fikk vi sterke resultater bl.a. ved Line Caliscaner med 16. plass på 50 km og Cathrine Walle med 6. plass på 80 km.

Klubben hadde 4 klassevinnere og ytterligere 7 på "pallen". Det er ikke noe fokus på klasser, men fint at det likevel settes opp klassevise resultatlister i Ecotrail Oslo.

Det var fint løpsvær under årets løp, løpets 5-årsjubileum. Selv om det ennå er ting å forbedre lot det til å være enighet om at arrangementet gradvis blir bedre. En del rariteter med matstasjoner og merkelig holdning til medaljer er bare bagatellmessig. 

Se også reportasje på kondis.no: Stine Holager og Ola Skatvedt vant 80 km i rekordstort Ecotrail Oslo

Per-Einar og Knut-Ivar etter drøye 3-mils løping ved Frognerseteren der 50 km-løperne venter på å starte. (Foto: Olav Engen)

Klubbens festkomite til høstens jubileumsfest fullførte 80, 50 og 80 km; Isabel, Olav og Marianne.

Klassevise resultater topp 3 på 50 km:
1. plass M40-44 Eirik Gundersen
2. plass K45-49 Line Caliscaner
3. plass M65-69 Olav Engen

Klassevise resultater topp 3 på 80 km:
1. plass K40-44 Cathrine Walle
1. plass K55-59 Marianne Følling
1. plass M60-64 Erik Waage Nielsen
2. plass K45-49 Siw B. Nicolaisen
2. plass M23-34 Steffen Brufladt
3. plass K50-54 Åshild Nilsen
3. plass M50-54 Tom Johannsessen
3. plass M60-64 Per-Einar Roth

40 av våre løpere fullførte ultradistansen med målgang på SALT ved langkaia. (Foto: Olav Engen)

 ALLE VÅRE DELTAGERE PÅ ULTRADISTANSENE:

 

Kvinner 50 km ( 93 startet / 92 fullførte):

16
Line CaliskanerNORK45-495:06:52
47
June LiumNORK23-346:08:21
81
Iva Klara VignjevicNORK45-497:42:47






Menn 50 km (286 startet / 280 fullførte):

2
Eirik GundersenNORM40-443:43:50
29
Kristoffer StensrudNORM40-444:31:32
44
Roar Bakken StovnerNORM23-344:38:55
49
Leif FossNORM35-394:41:43
115
Ole-Henrik KjevikNORM50-545:18:07
161
Carsten Stævne BechDENM45-495:40:02
200
Stig TorpNORM45-496:04:18
209
Henning Brøvig HanssenNORM35-396:11:56
211
Magne BondkallNORM35-396:13:36
259
Roy StøleNORM45-496:49:43
268
Olav EngenNORM65-697:10:22
272
Jørgen OswaldNORM50-547:29:58
276
Ivar SvendsenNORM50-548:14:57
-
Thomas ChristophersenNORM40-44DNF






Kvinner 80 km (43 startet / 40 fullførte):

6
Cathrine WalleNORK40-449:18:03
12
Åshild NilsenNORK50-5410:01:41
19
Rakel Erla SævarsdottirISLK23-3410:35:56
20
Marit ImsetNORK40-4410:47:44
21
Bente MjøsNORK40-4410:57:15
22
Marianne FøllingNORK55-5910:58:06
29
Isabel AarnesNORK35-3911:29:15
31
Siw B. NicolaisenNORK45-4911:32:54
40
Lise Lysfjord PettersenNORK45-4915:27:30
-
Karianne EkernNORK45-49DNF






Menn 80 km (229 startet / 213 fullførte):

2
Steffen BrufladtNORM23-346:55:44
23
Marius Stengle-HåkonsenNORM35-398:23:50
30
Erik Waage NielsenNORM60-648:40:39
43
Øistein Schmidt GalaaenNORM40-448:58:51
44
Tom JohannessenNORM50-549:04:55
46
Morten HaukelandNORM40-449:05:48
51
Peter JensenDENM40-449:11:37
53
Morten FundingsrudNORM45-499:13:15
59
Even NedbergNORM40-449:18:33
98
Thomas Willy LindgrenNORM23-349:55:29
107
Per-Einar RothNORM60-6410:05:28
120
Knut Ivar PaalsrudNORM55-5910:19:59
134
Nikolai MarkenNORM35-3910:47:50
171
Peter LaskowskiDENM40-4411:45:06
172
Lars MøllerNORM45-4911:45:08
-
Michal BortkoPOLM23-34DNF
-
Stian HeimsvikNORM23-34DNF
-
Johannes RummelhoffNORM35-39DNF
-
Øivind ThuenNORM35-39DNF







0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline