Hvordan gikk det med klubbens løpere på Bislett 24-timers?

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 1. Des 2017

Neil og Ingrid, to av våre løpere som imponerte på Bislett. (Foto: Anders Tøsse).


Svaret på spørsmålet i tittelen kan besvares enkelt: BRA!

Vi fikk 3 NM-medaljer og 7 topp10 plasseringer - og i tillegg til de vi visste kunne løpe 200 km+ kom f.eks. også Ingrid Lid og Øystein Jack Næss over den magiske grensen.

Therese Falk løp inn til NM-gull i et løp der hun fikk slite med magetrøbbel de siste timene, Ninette Banoun sikret bronsen og Cecilie Holmgren  løp lenger enn EM-kravet på 210 kilometer. Med 209 kilometer på Ingrid og 205 km på Guro var det en veldig RU-dominans på kvinnesiden.

Neil Dryland  løp inn til en overraskende bronsemedalje, og vi lot oss også overraske av Øysteins 12. plass og 202 km. Didrik Hermansen var også med og satte farge på løpet i drøye 16 timer, men han måtte stå av etter at han ikke fikk i seg eller klarte å holde på næring.

17 herreløpere og 19 kvinnelige løpere fra klubben var med å sette sitt preg på Bislett 24-timers. Vi har skrevet masse om løpet i andre nyheter - og henviser til disse for mer omtale.

Vi vikk 5 klasseseire ved Karoline i K18-22, Ingrid i K23-34, Ninette i K50-54, Sol-Britt i K55-59 og Neil i M45-49. De tre siste vant også veteran-NM i tillegg til Therse i K40-44 og Siw i K45-49.


To ganger RU på pallen i NM.


Det var ikke bare arrangører og løpere i sving for klubben, men også fantastiske supportere, her representert ved Erik Nossum. (Foto: Bjørn Hytjanstorp).


Komplette resultater fra 24-timers og NM totalt og klassevis, 100 miles og 5+12 timers finner dere link til på løpets side. Der finner dere også fotoalbumet med foreløpig 223 bilder.


24 timer/hours : Men
Nr   Navn Klubb Land Km   Klasse
5   Neil Dryland Romerike Ultraløperklubb GBR 214,703   45-49
12   Øystein Jack Næss Romerike ultraløperklubb NOR 202,232   45-49
14   Harald Sverdrup-Thygeson Romerike Ultraløperklubb NOR 196,432   60-64
20   Didrik Hermansen Romerike Ultraløperklubb NOR 181,272   35-39
21   Magnus Thorud Romerike Ultraløperklubb NOR 180,343   23-34
31   Øistein Schmidt Galaaen Romerike Ultraløperklubb NOR 166,889   40-44
50   Bjørn Torger Aulstad Romerike Ultraløperklubb NOR 151,242   45-49
53   Einar Hagemann Romerike Ultraløperklubb NOR 150,696   40-44
60   Kasper Kristoffersen Romerike Ultraløperklubb NOR 144,412   23-34
61   Jørgen Grøndal Romerike Ultraløperklubb NOR 138,579   23-34
66   Helge Reinholt Treungen IL NOR 132,132   50-54
73   Petter Vabog Romerike Ultraløperklubb NOR 122,678   60-64
75   Tore Granli Romerike Ultraløpeklubb NOR 108,108   50-54
86   Frode Øyberg Romerike ultraløperklubb NOR 84,084   40-44
87   Morten Haukeland Romerike Ultraløperklubb NOR 81,900   35-39
90   Yngve Sandøy Romerike Ultraløperklubb NOR 75,348   35-39
101   Bjørn Hytjanstorp Romerike Ultraløperklubb NOR 42,588   50-54
               
24 timer/hours : Women
Nr   Navn Klubb Land Km   Klasse
2   Therese Falk Romerike Ultraløpeklubb NOR 227,400   40-44
5   Ninette Banoun Romerike Ultraløpeklubb NOR 215,387   50-54
6   Cecilie Holmgren Romerike Ultraløperklubb NOR 210,438   40-44
7   Ingrid Lid Romerike ultraløperklubb NOR 209,144   23-34
8   Guro Skjeggerud Romerike Ultraløperklubb NOR 205,396   40-44
9   Liss Vallestrand Romerike Ultraløperklubb NOR 192,951   40-44
12   Cathrine Walle Romerike Ultraløperklubb NOR 164,089   35-39
13   Sol-Britt Molin Romerike ultraløperklubb SWE 162,615   55-59
14   Rakel Erla Sævarsdottir Romerike Ultraløperklubb ISL 161,970   23-34
17   Siw B. Nicolaisen Romerike Ultraløpeklubb NOR 152,445   45-49
20   Andrea Liebe Romerike Ultraløperklubb NOR 146,049   50-54
22   Line Caliskaner Romerike Ultraløperklubb NOR 143,342   45-49
24   Miriam Delphin Romerike Ultraløperklubb NOR 142,466   45-49
25   Mariann Langås Romerike Ultraløperklubb NOR 141,148   40-44
26   Hege Henriksen Romerike Ultraløperklubb NOR 140,868   40-44
35   Hilde Johansen Romerike Ultraløperklubb NOR 132,678   40-44
40   Marianne Skårung Romerike Ultraløperklubb NOR 131,040   50-54
49   Karoline Johansen Romerike ultraløperklubb NOR 79,716   18-22
51   Cecilie Longva Igesund Romerike ultraløperklubb NOR 77,532   40-44



Melvin Tix bidro i høyeste grad til festen! (Foto: Bjørn Hytjanstorp)


Til slutt var det bare premieutdelinga igjen! (Foto: Anders Tøsse)


0 Kommentar

Kommentarer

Logg inn for å skrive en kommentar.

Levert av IdrettenOnline