Romerike Ultraløperklubb

Romerike Ultraløperklubb

Rita og Sondre vant ChampagneUltra

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 31. Des 2015

Bildet: Vinnerne (foto: Bjørn Hytjanstorp)

Det ble RU-seire i både kvinne- og herreklassen i ChampagneUltra 31. desember.

Rita Steinsvik imponerte med å slå bl.a. den sterke svenske ulraløperen Maria Lundgren - og hadde dessuten bare tre herreløpere foran seg i mål.

Sondre Amdal var storfavoritt og vant "selvsagt" herreklassen og totalt med en tid så vidt over 4 timer.

Les reportasje og se flere bilder på kondis.no

Se også ChampagneUltra's hjemmeside
Se også vårt BILDEGALLERI med mange flere bilder

Video fra løpet (foto Bjørn Hytjanstorp)


Det var hele 20 deltagere fra klubben (inkl en nyinnmelding), og raskest var Rita Steinsvik (seier), Liss Vallestrand (delt 3. plass) og Yvonne Olstad (6. plass) i kvinneklassen. I herreklassen var Sondre Amdahl (seier), Tore Mortensen (4 plass) og Asgeir Hjertvik (8. plass) raskest.


Blogger:
Løpegutt: Så ble det 14

Langtur: Årets mest skravlete dag


Pl Bib Navn Klubb Alder Tid

Kvinner (16 deltagere)
1 20 Rita Steinsvik Romerike Ultraløperklubb 42 4:32:16
2 21 Maria Lundgren 338Småland 43 4:43:10
3 30 Hilde Ackenhausen Spiridon LLL 40 4:51:30
4 36 Liss Vallestrand Romerike Ultraløperklubb 39 4:51:30
5 31 Jannicken Hoftun Versori Ingen 27 5:06:21
6 7 Yvonne Olstad Romerike Ultraløperklubb 36 5:19:10
7 14 Marit Aamdal Ingen 36 5:21:37
8 22 Karianne Ekern Skiløperne 45 6:04:40
9 5 Ingvill Merete Stedøy-Johansen Romerike Ultraløperklubb 58 6:11:05
10 2 Marit Berg Bjerknes Romerike Ultraløperklubb 52 6:26:58
11 3 Trude Ertresvåg Raskere enn Stig 33 6:57:40
12 49 Hanne Wibe Team Sportsmanden 47 6:59:49
37 Bente Mjøs Nittedal triatlon 37 DNF 30km
40 Silja Svanstrøm Amundsen OSI 40 DNF 30km
51 Monica Røsler Driv IL 38 DNF 30km
29 June Lium Ingen 26 DNF 20km

Menn (28 deltagere)
1 52 Sondre Amdahl Romerike Ultraløperklubb 43 4:02:49
2 48 Nils Hjelle Spiridon LLL 47 4:20:59
3 44 Fredrik Smith Rustad IL 38 4:25:02
4 46 Tore Mortensen Romerike Ultraløperklubb 42 4:34:21
5 23 Erik Andersen Team Raske Gutter 34 4:43:10
6 24 Magnus Bø Thorud Team Stalsberg 29 4:44:16
7 34 Raik Manz Ingen 38 4:44:30
8 13 Asgeir Hjorthaug Romerike Ultraløperklubb 41 4:48:33
9 19 Tonny Holte Team Solbergvarden Opp 36 4:50:53
10 16 Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb 42 4:52:46
11 6 Even Nedberg Romerike Ultraløperklubb 38 4:58:12
12 39 Geir Haugen Vingar IL 53 5:08:17
13 33 Henning Lauridsen Romerike Ultraløperklubb 47 5:12:41
14 8 Dag Kilen Romerike Ultraløperklubb 43 5:14:50
15 25 Helge Reinholt Romerike Ultraløperklubb 48 5:17:05
16 17 Pål Sander Iversen Holmestrand Ultraløperklubb 36 5:21:38
17 12 Jens Christian Eikemo IK Tjalve 19 5:28:25
18 27 Ragnar Nygård Romerike Ultraløperklubb 48 5:39:50
19 47 Kristoffer Modell Romerike Ultraløperklubb 37 6:09:48
20 4 Tord Ertresvåg Raskere enn Stig 41 6:57:42
21 50 Frode Monsen Team Sportsmanden 54 6:59:49
22 32 Ottar Røed Romerike Ultraløperklubb 56 7:12:44
23 38 Knut Kronstad Romerike Ultraløperklubb 62 7:15:45
10 Nikolai Zahl Marken Romerike Ultraløperklubb 35 DNF 40km
18 Geir Wennevold Ingen 39 DNF 40km
1 Sindre Tjuvstu Engen Ingen 27 DNF 30km
41 Tim Bennett SK Vidar / Kondis 50 DNF 30km
9 Magne Stedøy-Johansen Romerike Ultraløperklubb 53 DNF 30km


Det var virkelig hyggelig å se så mange fornøyde løpere på Sessvollmoen selv om arrangementet var av det helt enkle slaget.

I fjorårets prøvearrangement var det 18 deltagere mens det i år var 44 deltagere. Ekstra gledelig var at antall kvinnelige deltagere økte fra 1 (en) til 16.

Til neste år ønsker vi å lage et bedre arrangement med bedre faciliteter på arenaen, så da må vi kanskje flytte løpet til en annen arena. Mer om det senere.

Det ble nye løyperekorder i ChampagneUltra for både kvinner og menn, det skyldes både bedre løpsforhold enn i fjor og sterkere deltagere.

Snøen som kom to dager før nyttår gjorde forholdene i løypa perfekte. Men, litt regn og mildvær dagen før medførte at det ble noe glatt enkelte steder. Likevel var det gode løpsforhold til å være terrengløp på vinterstid.

Hvis noen lurer på datoen for neste års løp blir det 18. desember!

Før den tid er det mulig å løpe et annet terrengultraløp på Romerike, nemlig Romeriksåsen på langs 26.juni.

Velkommen til både RPL50 og ChampagneUlra 2016.


Se også vårt BILDEGALLERI med mange flere bilder.



Nytt medlem: Sindre Tjuvstu Engen

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 31. Des 2015

Sindre Tjuvstu Engen(29) fra Ytre Enebakk ble årets siste innmelding i 2015, og vi avslutter året med 161 medlemmer.

Sindre lå på 2.plass halvveis i ChampagneUltra, men måtte gi seg med en akhillesskade.

Han har derimot fullført mange andre ultraløp i år, bl.. EcoTrail 80km, VUC 82 km (2. plass), Lysefjorden Inn (9. plass), Blefjells Beste (5. plass) og NUC 100 km (2. plass).

Bilder: Fra ChampagneUltra 2015 (foto: Bjørn Hytjanstorp


Du kan lese mer om sindre på hjemmesiden hans:http://tjuvstu.n




Nytt medlem: Johan Sander Alvheim

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 31. Des 2015

Johan Sander "Makaso" Alvheim (49) fra Rasta i Lørenskog er innmeldt i klubben.

Johan var påmeldt til ChampagneUltra, men ble i siste liten forhindret - så ultraløpsdebuten må vente.

Johan vil fortsette å sykle for Lørenskog CK, men altså løpe for Romerike Ultraløperklubb.

Bildet: Lånt fra Makaso's facebookside



Klart for ChampagneUltra

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 30. Des 2015


Det er 52 påmeldte til årets ChampagneUltra, et passe stort antall for et enkelt arrangement som dette er.

Det er mulig vi slår mer på stortromma til neste år, men da må vi ha bedre faciliteter enn hva vi nå kan tilby ved Sessvollmoen. Det vil også kreve involvering fra flere av medlemmene - så forutsetningen er jo at dette er ønskelig.

Forholdene i 10-kilometersløypa "vår" ved Sessvollmoen er så bra som det overhodet er mulig. Det er noen få cm snø, hvitt og fint - så de av dere som skal løpe i morgen kan bare glede dere!
Lykke til.

Alt om løpet kan du lese annet sted på hjemmesiden

(foto: Olav Engen)



26 RU'ere fullførte Ribbemaraton

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 27. Des 2015

Löplabbets Ribbemaraton har blitt en hyggelig juletradisjon som mange av våre medlemmer vil ha med seg.

26 av de 171 løperne var fra klubben - og facebookoppdateringer tyder på at det var en fin - men tung tur - for de fleste vinterens første på vinterføre.

Bildet er fra starten i Sandvika (foto: Heming Leira)


Det tas tider av deltagerne selv, men i Ribbemaraton er det den sosiale turen som er viktigst, resultatene kommer i annen rekke - se lenger ned.

Se reportasje på kondis.no

Tone Yvonnes bildemontasje fra løpet på Facebook:


Deltagere fra klubben:




Titina Bakken har løpt 50 maraton i 2015

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 27. Des 2015

Bildet: Titina i Ålesund Nyttårsmaraton

Så klarte hun det altså; Titina har nå fullført imponerende 50 maratonløp i kalenderåret 2015. Jubileumsløpet fant sted i Ålesund 27. desember.

Årets førte maraton løp hun i Trondheim 15. januar. Se hele lista her

Bildet er fra Ålesund Nyttårsmaraton


131 maraton på 6 år

Selv om hun ikke debuterte på maraton før 21. august 2010 (Romerike 6-timers) har hun nå løpt 131 maraton og kryper raskt oppover den norske adelskalenderen (flest maraton) der hun nå er på 48. plass totalt og på 4. plass av kvinnene.

Det har vært et fantastisk år for Titina som også imponerte med å vinne Jessheim 6-dagers.




Husk å fornye helårslisensen

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 22. Des 2015

Alle som trener og konkurrerer mye anbefaler vi å kjøpe helårslisens. For å kunne kjøpe denne må man være medlem i en NFIF-klubb - slik jo Romerike Ultraløperklubb er. Med helårslisens er du forsikret under trening og konkurranser både innenlands og utenlands, og ikke minst får du hjelp til å komme raskt til behandling om skade oppstår.


32 av våre medlemmer tegnet helårslisens i 2015. Lisenssjekk HER


Lisensen gjelder for kalenderåret 1.1.-31.12. Les om lisensen her
Kjøp lisens for 2016 HER
Se vilkår HER
Vanlige spørsmål og svar: FAQ

NB: Rutiner for innmelding av skade



Favorittseire i Romeriksåsen på langs 2015

Postet av Romerike Ultraløperklubb den 29. Jun 2015


Vinnerne Erik Sagvolden og Rita Nordsveen (foto: Marit Bjerknes)

Førsteutgaven av Romeriksåsen på langs ble vunnet på svært sterke tider av Erik Sagvolden (4:00:31) og Rita Nordsveen (5:03:32).

93 av 97 løpere fullførte løpet som nok hadde en tyngre trasè enn de fleste hadde ventet. Sen vår og mye nedbør har gjort løypa våtere enn normalt for årstiden, men løpsdagen var det lettskyet og oppholdsvær og noen få regndrypp da også. Vi har fått mange hyggelige tilbakemeldinhger på arrangementet og gleder oss tilå utvikle løpet ytterligere i 2016 - da også med matstasjoner underveis. Så langt vi erfarer var det knapt nok feilløping i RPL, det er vi svært fornøyd med.


315 redigerte bilder er lastet opp til "Imageshop"... vi tror de viser samtlige deltagere:
Klikk på første bilde så du får opp dataarket, klikk deretter på bildet en gang til så det blir stort. Deretter kan du bla gjennom bildene i stort format.

Resultater RLP50 2015

På resultatlinken ovenfor finner du tre ark/lister, ett med totalresultater, ett med resultater pr kjønn og ett med klassevis resultater.


Topp 3 herrer: Vegard Brun Saga (3) Erik Sagvolen (1) og Endre Garborg (2)
Topp 3 herrer: Vegard Brun Saga (3) Erik Sagvolen (1) og Endre Garborg (2)
Topp 3 kvinner: Tina Moen (2), Rita Nordsveen (1) og Helen Martinsen (3)
Topp 3 kvinner: Tina Moen (2), Rita Nordsveen (1) og Helen Martinsen (3)

Even Nedbergs blogg: Romeriksåsen på langs 2015: En tung dag på jobben
Martit Haraldsens blogg: Romeriksåsen på langs - 50 tøffe, tøffe kilometer

Oppdatert PM / Løperinformasjon - sendt til alle påmeldte 25. juni

RESULTATER:

Plass Navn Klubb/Lag/Bedrift Nasjon Tid Klasse
KVINNER:
1 Rita Nordsveen FIK Orion NOR 5:03:32 40-44
2 Tina Moen Sport1 NOR 5:07:47 23-34
3 Helen Martinsen Gular NOR 5:33:57 40-44
4 Guro Skjeggerud Romerike Ultraløperklubb NOR 5:39:28 40-44
5 Ninette Banoun Sk Vidar NOR 5:53:01 50-54
6 Victoria Engebretsen Sportsklubben Rye NOR 6:00:54 23-34
7 Ingvill Fauske Sagstua NOR 6:16:50 35-39
8 Miriam Delphin Romerike Ultraløperklubb NOR 6:18:23 45-49
9 Line Tresselt Rud Pedersen NOR 6:22:18 23-34
10 Beathe Bakken Jevnaker NOR 6:27:09 23-34
11 Marit Haraldsen Oslo NOR 6:28:45 35-39
12 Randi Frøyland Kjus Leirsund IL NOR 6:34:25 45-49
13 Kristin Husby Laksevåg TIL NOR 6:39:08 50-54
14 Yvonne Olstad Bærums Verk NOR 6:46:06 35-39
15 Åshild Nilsen 24fitclub Tromsø sentrum NOR 6:46:14 45-49
16 Maj Wennberg Østre Gausdal NOR 7:07:46 45-49
17 Cecilie Longva Igesund Oslo NOR 7:17:32 35-39
18 Anne Sverdrup-Thygeson Fjellhamar NOR 7:25:23 45-49
19 Bente Mjøs Nittedal NOR 7:25:59 35-39
20 Monica Strand* Romerike Ultraløperklubb NOR 7:44:00 45-49
21 Monica Røsler Driv IL NOR 8:11:24 35-39
22 Tone Øksenvåg Team Pay NOR 8:16:45 40-44
23 Randi Håkensen Romerike Ultraløperklubb NOR 8:18:16 55-59
24 Kerstin Karlsson Ahus Bil SWE 8:19:36 45-49
25 Raquel Galetto-Plascencia Tannlegebislett NOR 8:29:06 40-44
25 Gro Fossum FemiRoma 2014 NOR 8:29:06 45-49
27 Elise Harbitz-Rasmussen Oslo NOR 9:28:10 23-34
28 Elisabeth Opsahl Årnes NOR 9:29:10 50-54
29 Edna Brun svelvik NOR 10:38:50 45-49
- Anita Øy Romerike Ultraløperklubb NOR DNF 35-39
- Lise Lysfjord Pettersen Jar Bootcamp NOR DNF 40-44
MENN:
1 Erik Sagvolden Laidback Consulting NOR 4:00:31 23-34
2 Endre Garborg Vollen NOR 4:17:15 23-34
3 Vegard Brun Saga Laidback Consulting NOR 4:19:54 23-34
4 Åke Fagereng Les Croupiers R.C. Cardiff NOR 4:29:02 23-34
5 Tom Andre Henriksen Røyken NOR 4:40:19 23-34
6 Kristoffer Lamøy Åsen IL NOR 4:40:25 20-22
7 Ola Skatvedt NTNUI NOR 4:46:51 23-34
8 Jon Ivar Tjernshaugen Varteig IL NOR 4:47:06 40-44
9 Tor Treffen Ditt Tempo NOR 5:03:32 50-54
10 Erik Sollien G-Sport NOR 5:19:18 23-34
11 Arne Martinus Lindstad Romerike Ultraløperklubb NOR 5:19:27 40-44
12 Stig Olav Rognstad Sørbråten IL NOR 5:20:32 40-44
13 Trym Rostad Gjerdrum NOR 5:24:55 23-34
14 Erik Engblad Sørbråten IL NOR 5:28:05 23-34
15 Tom Johannessen Fet Skiklubb NOR 5:33:14 45-49
16 Terje Størset Nittedal Triathlonklubb NOR 5:36:50 45-49
17 John Lund Romerike Ultraløperklubb NOR 5:48:22 50-54
18 Kenneth Antonsen SK Rye - Mondelez International NOR 5:52:24 40-44
19 Andreas Gossner Romerike Ultraløperklubb NOR 5:55:28 40-44
20 Jaakko Mikkonen Nittedal IL FIN 5:56:30 35-39
21 Asgeir Hjorthaug Romerike Ultraløperklubb NOR 5:59:27 40-44
22 Anders N. Wik Syvde IL NOR 5:59:48 35-39
23 Raik Manz Hvalstad GER 5:59:52 35-39
24 Svein-Tore Nilsen Kristiansand løpeklubb NOR 6:02:37 45-49
25 Åge Kirkestuen Roterud IL Ski NOR 6:07:45 35-39
26 Harald Sverdrup-Thygeson Romerike Ultraløperklubb NOR 6:08:05 60-64
27 Svein Stranddal Gjerpen I F NOR 6:08:06 60-64
28 Roberto Plascencia Tannlegebislett MEX 6:11:35 40-44
29 Helge Reinholt Romerike Ultraløperklubb NOR 6:16:07 45-49
30 Oddvar Fauske Veldre NOR 6:16:52 65-69
31 Vidar Fjelltun Romerike Runners NOR 6:21:48 40-44
32 Eivind Vesterkjær Oslo NOR 6:23:18 50-54
33 Håkon Rekstad Romerike Ultraløperklubb NOR 6:28:45 45-49
34 Arne Petter Omholt T-Rank BIL NOR 6:31:28 45-49
35 Glenn Kristansen Romerike Ultraløperklubb NOR 6:35:32 35-39
35 Pål Sander Iversen Holmestrand Ultraløperklubb NOR 6:35:32 35-39
37 Carsten Stævne Bech Løvenstad DEN 6:42:20 40-44
38 Daniel Salvesen Romerike Ultraløperklubb NOR 6:44:18 40-44
39 Even Nedberg Romerike Ultraløperklubb NOR 6:46:06 35-39
40 Atle Nielsen Lapu IL NOR 6:52:49 23-34
41 Frode Øyberg Romerike Ultraløperklubb NOR 6:58:29 35-39
41 Runar Thorstensen Romerike Ultraløperklubb NOR 6:58:29 40-44
43 Eivind Aakre Holmestrand ultraløperklubb NOR 7:02:36 45-49
44 Hans Ole Hansen Seige Menn NOR 7:13:49 45-49
45 Jan Kristensen Telenor BIL NOR 7:16:23 55-59
46 Kim Kroken Oslo NOR 7:17:32 23-34
47 Fridtjof Saether Team Chrome NOR 7:20:55 23-34
47 Gaute Gunleiksrud Holmestrand Ultraløperklubb NOR 7:20:55 40-44
49 Raymond Halvorsen Slattum NOR 7:25:59 35-39
50 Gunnar Mikal Naas Team Ulrik NOR 7:38:05 35-39
51 Bjørn Hytjanstorp Romerike Ultraløperklubb NOR 7:44:23 45-49
52 Stian Rønning Toten-Kranken CK NOR 7:58:45 35-39
53 Wieslaw Adamek Fredrikstad NOR 8:06:09 50-54
54 Gregor Gucwa Romerike Ultraløperklubb POL 8:11:24 40-44
55 Gunnar Fæhn* Romerike Ultraløperklubb NOR 8:13:39 65-69
55 Olav Engen* Romerike Ultraløperklubb NOR 8:13:39 65-69
57 Jan Eriksson Årjängs IF SWE 8:19:56 45-49
58 Harald Borthen Singstad Romerike Ultraløperklubb NOR 8:27:55 50-54
59 Jahn Thomas Lind Ull/Kisa IL NOR 8:35:06 35-39
59 Nils Vegar Allergodt Nordkisa NOR 8:35:06 35-39
59 Bjørn Thomas Kleven Nannestad NOR 8:35:06 40-44
62 Kent Hertaas Romerike Ultraløperklubb NOR 9:28:10 45-49
63 Ragnar Nygård** Romerike Ultraløperklubb NOR 10:39:23 45-49
63 Erik Nossum** Romerike Ultraløperklubb NOR 10:39:23 60-64
- Erlend Wiig Team Burgeretterpå NOR DNF 23-34
- Robert Hansen Hytteplan Sport NOR DNF 40-44
* arrangørløp
**sluttpatrulje


Levert av IdrettenOnline